Dětská stomatologie

Péče o mléčné zuby a pravidelné návštěvy u zubního lékaře jsou mnoha rodiči podceňovány. Dítě by na první prohlídku mělo přijít do 1. roku života. V této prohlídce jde zejména o poučení rodičů, jak se mají o zoubky dítěte starat. V první řadě jde o pečlivé čištění zubů dětským kartáčkem a dětskou zubní pastou s fluoridy. Neméně důležitá je i strava (omezit sladké pokrmy a nepít slazené dětské nápoje). Díte si také při těchto prohlídkách zvyká na pobyt v zubní ordinaci a na to, že se mu podíváme do pusinky. Zkažené a neošetřené dočasné zoubky ohrožují dítě bolestí a mají za následek zvýšenou kazivost a problémy ve stálém chrupu. Dalším nebezpečím je fakt, že předčasně zkažené první zoubky mohou vést k ortodontickým vadám (vady skusu) ve stálém chrupu, jejihž léčba je pak poměrně zdlouhavá a
nákladná. Proto nepodceňujte pravidelné preventivní prohlídky chrupu u Vašich nejmenších!

Dentální hygiena

Čištění zubů není tak jednoduché, jak se zdá. Občasné provádění a kontroly dentální hygieny jsou důležité. I dutina ústní má svá zákoutí, kam se běžným kartáčkem nedostaneme. Má svou citlivost, na kterou potřebujeme tu správnou tvrdost štětinek kartáčku a vhodné složení past a ústních vod. Má své speciální pomůcky potřebné pro efektivní čištění a pro léčbu různých ústních onemocnění jako je třeba parodontitida či odhalování krčků. V dnešní době již pojem jednosvazkový kartáček, mezizubní kartáček či ústní voda není novinkou. Přesto se v ordinacích setkáváme s klienty, kteří nevědí, jakým způsobem a na co je používat. Netuší, že tvrdý kartáček v rukou nešetrného pacienta může způsobit poškození měkkých i tvrdých zubních tkání a že některé pasty či ústní vody dokáží výrazně ovlivnit zdraví dutiny ústní.

Dentální hygienistky Vám při pravidelných prohlídkách odstraňují zubní kámen, plak a pigmentace. Ukazují, jak si zuby správně čistit a průběžně doporučují vhodné dentální pomůcky a prostředky.

Bělení zubů

V naší ordinaci používáme bělení zubů systémem PUREWHITENING. Nabízíme jak bělení domácí, tak i bělení kombinované (domácí bělení + ordinační bělení), které dosahuje nejlepších výsledků. A jak takové bělení zubů probíhá? Během první návštěvy Vám lékař sejme otisky zubů obou čelistí na jejihž podkladě nechá vyrobit perfektně těsné nosiče. Tyto nosiče spolu s gely na bělení budete vkládat do úst následujících 14 nocí. Patnáctý den proběhne dobělení zubů přímo v ordinaci.

V naší zubní ordinaci používáme bělení s nejnižšími koncentracemi peroxidu vodíku (do 6%) a tyto gely zcela odpovídají legislativě Evropské unie. Nemusíte se tedy bát poškození zubní skloviny.

Preventivní prohlídky

Pravidelné preventivní prohlídky jsou velmi důležité. Při prohlídce Vám lékař zhotoví rentgenové snímky, na kterých nalezneme již počínající zubní kaz nebo kazy pod výplněmi, které nejsou pouhým okem viditelné. Můžeme tedy předejít bolesti či nákladnějšímu ošetření, kdybychom tento problém včas neodhalili. Dále lékař vyšetří stav dásní a může odhalit počínající parodontózu. Navštěvujte proto svého zubního lékaře 1x za rok (u dospělých) a 1x za půl roku (u dětí) a uchovejte si zuby co nejdéle zdravé a krásné.

Záchovná stomatologie

Všechny výkony provádíme v místním znecitlivění, aby pro Vás ošetření bylo co nejpříjemnější. Při opravování zubů bílou fotokompozitní výplní používáme kofferdam (latexovou blánu), kterou si nasadíme na ošetřované zuby. Tím jsme schopni udržet suché prostředí, které bílé materiály vyžadují a tím významě prodloužíme trvanlivost fotokompozit.

Endodoncie

Účelem tohoto výkonu je zachování zubu v dutině ústní a obnova jeho funkce. Ač mrtvý zub s kvalitně ošetřeným systémem kořenových kanálků dále funguje jako přirozený, pacientovi vlastní „implantát“. Cílem výkonu je mechanicky rozšířit, chemicky vydesinfikovat a zaplnit systém kořenových kanálků infikovaného a poškozeného zubu a ten následně zrekonstruovat a rovněž vyléčit zánět kostěného lůžka zubu, pokud je diagnostikován. K ošetření je nutno přistoupit v případě, že dojde k zánětlivému postižení, eventuálně odúmrtí nervu následkem neléčeného zubního kazu.

Výkon se provádí v místním znecitlivění a za použití izolace speciální latexovou blánou (kofferdam). Dle složitosti daného případu se výkon rozdělí do několika návštěv. Během ošetření se používají speciální přístroje ke změření délky kořene zubu (apexlokátor) a k opracování kořenových kanálků strojovou metodou (Reciproc). Vypracované a chemicky vydesinfikované kanálky se poté hermeticky zaplní roztavenou gutaperčou. Po ošetření se zhotovuje kontrolní rentgenový snímek.

Protetika

V naší zubní ordinaci také zhotovujeme různé protetické náhrady zubů (korunky, můstky, protézy,…). Spolupracujeme se špičkovými zubními techniky.