Naší prioritou je zachování zubu v ústech a minimálně invazivní přístup k tvrdým zubním tkáním.

Prvním krokem je konzultace a diagnostika. Pacient sděluje, co ho trápí, jaké má představy a očekávání. Zubní lékař jej následně podrobně vyšetří za pomocí moderních technologií, kvalitní zvětšovací techniky (lupových brýlí, dentálního mikroskopu) a rentgenových snímků. U každého zubu si vyšetříme a podrobně zkoumáme jeho vitalitu či parodontologický status. Na základě vyšetření a diagnostiky poté každému pacientovi zhotovíme léčebný plán na míru s ohledem na celkový stav chrupu pacienta a předchozí ošetření.

Nabízíme nadstandardní přístup i pro dospělé bázlivé pacienty – strach a stres před ošetřením dokážeme zmírnit podáním léčiv na bázi benzodiazepinů, případně inhalačně pomocí rajského plynu.

Samozřejmostí pro nás je i bezbolestný přístup pomocí různých druhů lokálních anestezií. Kromě tradiční injekční anestezie podáváme i slizniční anestezii, která ve formě gelu nebo spreje znecitliví místo budoucího vpichu, a tak je podání injekční anestezie téměř bezbolestné.

Zubní výplně

„Bílá výplň“ dokáže zub rehabilitovat nejen funkčně, ale dokáže korigovat i drobné estetické vady zubu. Využíváme nejmodernější adhezivní systémy a fotokompozitní materiály, díky kterým si můžeme dovolit minimálně invazivní a šetrnou preparaci zubních tkání a nahrazujeme tak defekty menšího až středního rozsahu.

Fotokompozitní materiály jsou náročné z hlediska technologické kázně. Abychom měli suché pole nekontaminované slinami či krví, využíváme speciální blánu kofferdam.

Fotokompozitní výplně zhotovujeme na trvalé, ale i dočasné zoubky.

Ceny fotokompozitních výplní se pohybují dle rozsahu od 2200 do 4500 Kč.

Endodontické ošetření (ošetření kořenových kanálků)

 

K endodontickému ošetření zubu přistupujeme při nevratném zánětu nervu zubu, případně při jeho odumření a následné infekci v kosti pod kořeny. Zpravidla se tak nejčastěji děje při rozsáhlém kazu zasahujícím k nervu. Zánět se zpočátku projevuje citlivostí na teplé a studené podněty, může pobolívat na skus, poklep či spontánně, v pozdějších případech se rozvine do trvalé kruté bolesti neutišitelné analgetiky.

Aby zub mohl nadále v dutině ústní plnit svoji funkci, musíme ho zbavit zánětu a infekce.  K úspěšnému ošetření kořenových kanálků je potřebná kvalitní zvětšovací optika – zubařský mikroskop. Celý zákrok probíhá v lokální anestezii a v bláně, která izoluje zub od dutiny ústní, aby nedošlo k další kontaminaci kořenových kanálků. Celý zákrok je tudíž bezbolestný a pro pacienta nanejvýš komfortní.

Endodontické ošetření spočívá v otevření dřeňové dutiny zubu, nalezení vstupů do kořenových kanálků. Ty se následně perfektně chemicky a mechanicky opracují a vydesinfikují (laicky známé jako „čištění a vytahování nervů ze zubu“). Celý kořenový systém se následně hermeticky uzavře.

Takto opracovaný zub je ale křehký a pokud byl před ošetřením výrazně destruovaný, musíme po endodontickém ošetření zub opatřit dostavbou s polo/korunkou, aby nedošlo k fraktuře zubu.

Cena endodontického ošetření se odvíjí od počtu kořenových kanálků zubu, na naší klinice od 7000 Kč.